Son Dakika!

21.01.2014

Mastürbasyon Hakkında Bilinmeyenler!

Bunu Paylaş :
Bazı kadınlar bunun üzerine konuşmaktan her ne kadar çekinse de mast*ürbasyonun sağlık ve kendinizi daha iyi hissetmeniz açısından birçok yararı var! İşte mastürb*asyon yapmanız için 10 geçerli sebep!“Mastürb*asyon ağrıları dindirir.”
Aslında orgaz*m doğal ağrı kesici sayılır. Özellikle adet döneminde başlayan kramplarınıza ve sırt ağrılarına iyi geleceğini göreceksiniz!

“Yalnız insanlar, ilişkisi olan insanlara nazaran daha az mastü*rbasyon yapar”
Genelde düzenli se*s hayatını ve ilişkisi olan insanların mastü*rbasyonu daha az yaptığı düşünülür ama bu yanlış. Düzenli birlikteliği olan insanlar daha fazla mastürb*asyon yaparlar. Çünkü mastürb*asyon, se*s; se*s de mastür*basyon ihtiyacını tetikler!

“Mastür*basyon sizi sağlıklı tutar!”
Orgazm*ın her türlüsü doğal ağrı kesicidir dedik, ama mastürbas*on kendinizi sağlıklı tutmanızı da sağlar. Çoğu kadının sinirini bozan mantarlara karşı direnç oluşturmasına yardımcıdır. Hatta kısırlığa yol açan bir hastalığın önlenmesinde etkili olduğunu da söyleyebiliriz!

“Mastürb*asyon uykusuzluk probleminizi de çözebilir!”
Uyumakta zorluk mu yaşıyorsunuz? Kendinizle biraz oynamayı deneyin! Mastürbas*yon rahatlamanıza neden olacağı için uykulu hissedeceğinizi göreceksiniz! O kadar da kötü değil, değil mi?

“Mastürbas*yon hakkında uydurulan yanlışlar!”
Mastürbasyo*nun körlüğe ya da libido azalmasına sebep olduğunu, kadınlarda hamile kalmayı, erkekler de sperm üretimini olumsuz etkilediğini duymuş olabilirsiniz. Ama bunlar tamamen saçmalık! Mastürbasyon sizin için harika ve biz bile kör etmeyeceğini temin edebiliriz!

“Mastürbas*yon bazı mantar enfeksiyonlarına sebep olabilir”
Evet demin mastürbasyo*nun bu gibi enfeksiyonlara karşı direnç göstermenizde yararlı olduğunu söyledik. Bu tamamen doğru. Ancak araştırmalar, bazı durumlarda mastürb*asyonun mantara sebep olduğunu söylüyor. Mastürb*syon esnasında, tükürük kullanıyor veya parmaklarınızı yalıyorsanız tükürüğünüz bakteri üretimine sebep olabilir. Ekstra haz arıyorsanız, tükürük yerine bunun için uygun olan kremlerden kullanmalısınız!

“Kadınlar kendilerine dokunmadan da orga*zm olabilir!”
İşte kadınlar hakkında gerçekten şaşırtıcı bir gerçek: Kadınlar kendi orgazmlarına kendilerine bile dokunmadan ulaşabilirler. Bunun için sadece sek*i buldukları şeyleri düşünmeleri yeterli. Buna “düşünce mastürbasyonu” denilebilir sanıyoruz.

Mastürb*asyon daha iyi se*s yapmanıza yardımcı olur!
Bu konu hakkında en çok uydurulan yanlışlardan biri de mastürbas*yonun se*s hayatını kötüleştireceği hakkındadır. Yanlış. Mastürbas*yon tam aksine se*s hayatınızı güzelleştirir, çünkü kendinizi ve vücudunuzu daha iyi tanımanıza neden oluyor!

Mastürbas*yon daha iyi se*s yapmanıza yardımcı olur!
Bu konu hakkında en çok uydurulan yanlışlardan biri de mastürbasyo*nun se*s hayatını kötüleştireceği hakkındadır. Yanlış. Mastürba*syon tam aksine se*s hayatınızı güzelleştirir, çünkü kendinizi ve vücudunuzu daha iyi tanımanıza neden oluyor!
Bunu Paylaş :

Yorum Gönder

 
Copyright © 2013 Ünlüler Dünyası
Design by FBTemplates | BTT